02632739433
02632739433
09109477853
Slide backgroundطلوع سبز

توزیع کننده انواع بذر چمن

فروشگاه کشاورزی طلوع سبز

هلندی ، ایتالیایی و آمریکایی

Slide background

(F1) تولید و توزیع انواع بذر گل اصلاح شده ایرانی و خارجی

طلوع سبز

 طلوع سبز

امروزه در سرتاسر کره زمین، مبالغ زیادی برای تولید بذر چمن، کاشت چمن و نگهداری از چمن پرداخت میشه. شاید این سوال برای شما پیش بیاد، چرا باید چمن کاشت یا چمن کاری چه فوایدی دارد؟ اگر دقت کرده باشین هیچ چیزی بدتر از یک زمین لخت و خالی در باغ یا ویلا نیست.

کاشت یک چمن خوب در ویلا، برای تفریح، ورزش، ایجاد فضای سبز و در نهایت لذت از زندگی به عنوان یک نیاز در باغ و ویلا‌ها احساس میشود.

مهمترین کاری که باید انجام داد روش صحیح و اصولی کاشت چمن است. چمن کاری اگر به طور صحیح و اصولی انجام بشه، زیبایی محوطه شما رو چندین برابر میکنه. در این مقاله قصد داریم روش کاشت چمن رو به طور صحیح برای شما ارائه دهید.

 از بین بردن علف‌های هرز

اولین کاری که باید صورت بگیره، از بین بردن علف‌های هرز برای شروع عملیات چمنکاری است. تمامی علف‌های هرز، چمن‌های کاشته شده قبلی و تمام موانع رو باید از محوطه پاکسازی کرد. برای این کار استفاده از روش شیمیایی با سموم علف کش مانند گلایفوزیت به نسبت ۱ لیتر در ۱۰۰ لیتر آب به صورت سمپاشی روی علف‌های هرز توصیه میشود. تنها مشکل این روش ماندگاری اثر “لایفوزیت در خاک است.

همچنین در صورت امکان و عدم محدودیت زمان میتوان با برگرداندن خاک و جمع آوری علف‌ها و یا ابزاری مثل انواع علف کش، علف‌های هرز رو از بین برد.

 هوادهی و نرم کردن خاک

به نسبت محوطه‌ای که میخواهید چمنکاری کنید با استفاده از تیلر و یا بیل میتوان عمل هوادهی و تسطیح خاک رو انجام داد. همچنین در این مرحله میتوان کمپوست و یا کود رو به خاک اضافه کرد.

 صاف کردن خاک

حالا که جمع آوری علف‌های هرز و عمل هوادهی انجام شد باید با استفاده از شنکش تمامی خاک رو به یک مقدار در محوطه پخش کنید. دقت کنید، اگر ساختمانی در محوطه دارید شیب رو به سمت ساختمان ندهید

 آزمایش خاک و کود دهی

بهتر است قبل از کاشت چمن، خاک باغچه رو توسط کلینیک‌های خاکشناسی و یا گیاهپزشکان آزمایش کنید. ممکن است خاک شما اسیدی باشد و نیاز به آهکداشته باشد. همچنین ممکن است به عناصر دیگر نیاز داشته باشد.

غلتک زدن جهت سفت کردن خاک

مهمترین عملیات قبل از چمن کاریست. با این کار، در زمان بارندگی، و هنگام بازی کردن و فعالیت روی چمن، زیر سازی چمن شما آسیب نمیبیند. با استفاده از غلتک در متراژ‌های زیاد و یا وسایل دیگر مانند بیل در متراژ‌های کوچک عمل زیر سازی و سفت کردن خاک رو به طور دقیق انجام دهید.


 آماده سازی برای کاشت بذر

بعد از عمل سفت کردن زیرسازی چمن (مرحله ۵)، به علت سفت شدن خاک، شما باید با استفاده از شنکش به صورت آهسته و فقط قسمت رویی خاک رو کمی با شنکش جابجا کنید.

پاشیدن بذر

کاشت بذر چمن نیز بسیار مهم است و باید با دقت انجام گیرد. میزان بذر چمن در یک متر مربع ۵۰ گرم برای بذر چمن اسپرت است. اگر بیش از اندازه بذر استفاده کنید، چمن به صورت علفی و نازک سبز میشود. همچنین کم ریختن بذر باعث کچل شدن چمن میشود.

نکته مهم دیگر، میزان عمق کاشت است. بذر چمن حدودا باید ۱ سانتی متر داخل خاک دفن شود. قراردادن بیش از حد دانه در خاک ایده خوبی نیست و باعث خفگی و سبز نشدن بذر میشود.

نظارت بر پاشش صحیح بذر

از تماس بذر با خاک اطمینان حاصل کنید. شما میتوانید با استفاده از غلتک روی بذرهارو بپوشانید.

استفاده از پیت ماس روی چمن

برای این منظور میتوان از پیت ماس  استفاده کرد. پیت ماس به علت پوک بودن، سبک بودن و داشتن مواد آلی بهترین گزینه است. همچنین ظرفیت نگهداری آب در پیت ماس بالاست

همچنین میتوان از کود‌های گاوی پوسیده استفاده کرد که اینکار به علت وجود تخم علف و سبز شدن علف اصلا توصیه نمیشود.

میزان پاشیدن کود روی چمن خیلی کم حدود نیم سانتی متر است. اگر بیش از این باشد بذر‌ها سبز نمیشوند.

 آبیاری چمن

آبیاری چمنی که تازه کاشته شده بسیار مهم است. آبیاری غیر اصولی باعث شسته شدن خاک و جابجایی بذر‌ها و انباشته شدن بذر‌ها در جایی دیگر است.

حتما برای آبیاری از سر شلنگی یا آبپاش با فشار کم و به صورت پودر پاش استفاده کنید.

زمان آبیاری بهتر است یا صبح زود و یا شب‌ها باشد. در هوای گرم چمن رو آبیاری نکنید.

زمانی که رنگ پیت ماس‌هایی که روی چمن داده اید قهوه‌ای شد، زمان آبیاری چمن است. به این دلیل استفاده از پیت ماس روی چمن توصیه میشود.

 کوتاه کردن چمن

چمنی که تازه کاشته شده باید با دقت کوتاه شود. اجازه دهید چمن‌ها ریشه قوی در خاک ایجاد کند تا عمل کوتاه کردن چمن، باعث آسیب به ریشه‌ها نشود. ۲۵ الی ۳۰ روز بعد از رویش اقدام به کوتاه کردن چمن کنید. در این زمان ارتفاع مناسب کوتاه کردن باید بین ۱۸ تا ۲۵ سانتی متر باشد.

از کوتاه کردن چمن زمانی که آبیاری کرده اید بپرهیزید.

همچنین ممکن است از ریز بودن و نازک بودن چمن تازه بترسید. نیازی به احساس ترس نیست و با خیال راحت چمن رو با استفاده از چمن زن کوتاه کنید.

برای خرید بذر چمن در کرج و خرید بذر گل در کرج با ما فروشگاه کشاورزی طلوع سبز در ارتباط باشید.

نظرات (0)

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری.
0 حرف
پیوست ها (0 / 1)
موقعیت خود را به اشتراک بگذارید.
کد را وارد کنید. واضح نیست؟
اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

 طلوع سبز     طلوع سبز     طلوع سبز    طلوع سبز   طلوع سبز 

 • shutterstock_244220368.jpg
 • 636652687476966202-ax148-78f0-9.jpg
 • Future-of-Agriculture-feature.jpg
 • agriculture-13730152618Ej.jpg
 • agriculture2_frontdemocrate_large.jpg
 • agriculture.jpg
 • 180606-agriculture-full.jpg
 • krishi-kalyan-cess-678x381.jpg
 • QwdLReTEyqYPspD31cAnbmSk59fh2WZl.jpg
 • 1503131810627151416.jpg
 • the-value-of-genomics-in-agriculture.jpg
 • IMG_52D77C-E92A6C-6FFB9B-E4A5B6-E76E3A-825923.jpg
 •  
  تلفن:
  02632739433
 •  
  موبایل:
  09109477853
 •  
  موبایل:
  09120466823
 •  
  فکس:
  02632739433
 •  
  ایمیل:
 •  
  ایمیل:

کلیه حقوق این سایت محفوظ است. طراحی سایت توسط: طلوع سبز

بالا
پایین
09120466823